Producenci
Dlaczego warto zdecydować się na zakup odkurzacza pionowego?
Dlaczego warto zdecydować się na zakup odkurzacza pionowego?

Urządzenia, które zrewolucjonizowały codzienne sprzątanie, są coraz tańsze. Nic więc dziwnego, że interesuje się nimi tyle osób. Sprawdź, dlaczego warto kupić odkurzacz pionowy.

Utrzymanie czystości w domu lub mieszkaniu wymaga codziennego sprzątania. Odkurzamy codziennie - sprzątamy po naszych dzieciach i czworonożnych pupilach. Zajmuje nam to sporo czasu, na dodatek klasyczne odkurzacze mają wiele wad. Tymczasem istnieją urządzenia o wiele bardziej funkcjonalne, a przy tym poręczniejsze.  

Odkurzacz pionowy czy tradycyjny?

Na pierwszy rzut oka wybór może wydawać się skomplikowany, jednak wystarczy przyjrzeć się szczegółom obu konstrukcji. W przeciwieństwie do klasycznego rozwiązania odkurzacz pionowy zwykle zasilany jest bateryjnie. Oznacza to koniec z uciążliwym kablem i koniecznością przepinania go z gniazdka do gniazdka. 

Bateria ładuje się kilka godzin za pomocą stacji, która pełni też funkcję wygodnego stajaka na urządzenie. Dzięki horyzontalnej pozycji przechowywania odkurzacz pionowy zajmuje praktycznie tyle samo miejsca, co zwyczajny mop. Zmieści się w niewielkim schowku, a nawet w szafie. 

Czy odkurzacz pionowy jest wygodny?

Niewielkie rozmiary to także wygoda podczas sprzątania zakamarków, w których dotąd nie radziły sobie duże ssawki tradycyjnych urządzeń. Niska waga odkurzaczy pionowych  zapewnia komfort użytkowania nawet osobom starszym, kontuzjowanym czy po prostu zmęczonym codziennymi obowiązkami. 

Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi do 50 minut, co z reguły pozwala na bardzo dokładne oczyszczanie wielu powierzchni. Na przykład cyklonowy odkurzacz ETA Moneto AquaPlus świetnie sprawdza się podczas czyszczenia paneli podłogowych i płytek ceramicznych, lecz również mebli oraz tapicerki samochodowej. Można nim odkurzacz sufity, ściany, a także usuwać np. sierść z ubrań i legowisk. 

Dodatkową zaletą jest wyposażenie odkurzacza pionowego w wodny filtr lub HEPA. W porównaniu do tradycyjnych konstrukcji pochłania on znacznie więcej zanieczyszczeń i jest polecany osobom, które cierpią na alergię. 

Odkurzacz pionowy myjący

Ewolucją sprawdzonej konstrukcji odkurzacza pionowego jest wyposażenie go w funkcję automatycznego mopa. Pionowy odkurzacz myjący także działa na baterię oraz jest poręczny i zajmuje niewiele miejsca, dodatkowo jednak umożliwia sprzątanie na mokro. 

Dzięki temu można czyścić nim praktycznie wszystkie twarde podłogi równie dokładnie, jak tradycyjnym mopem. Dodatkową korzyścią jest automatyczne odsysanie brudnej wody, które w skuteczny sposób przyspiesza usuwanie brudu oraz wysychanie podłogi. 

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które oferują rozmaite parametry pracy. Na przykład Mop automatyczny ETA Aquamaster 1230 po jednym ładowaniu baterii umożliwia sprzątnięcie na mokro aż 60 m2 powierzchni. To bardzo dużo, tym bardziej że za jednym razem podłoga jest zarówno odkurzona, jak i umyta i osuszona. W ten sposób kompaktowe mopy automatyczne zastępują dwa nieporęczne dotąd urządzenia: klasyczny odkurzacz oraz wiecznie wilgotny mop. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl