Producenci
Każdy rower może być elektryczny – Rubbee X
Każdy rower może być elektryczny – Rubbee X

Każdy rower może być elektryczny – Rubbee X

Mało jest tak ważnych urządzeń jak Rubbee X. Projekt powstał na platformie Kickstarter i w 14 godzin uzyskał finansowanie wystarczające do jego realizacji. Sytuacja ta miała miejsce w 2013 roku, a firma w tym momencie jest jedyną produkującą silnik elektryczny do zwykłego roweru w tak wysokiej jakości i tak dużej wytrzymałości. Silnik ten służy do zmiany tradycyjnego roweru w rower elektryczny i tym samym wspomaga jazdę. Dzięki temu konwersja roweru na elektryczny jest prosta i szybka, a montaż nie jest inwazyjny i w zasadzie dokona go każdy bez najmniejszego problemu – producent informuje, że do założenia Rubbee X wystarczy 1 sekunda.

Dlaczego jazda rowerem elektrycznym jest tak przyjemna

Jazda rowerem to samo zdrowie. Rozbudowuje mięśnie, sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej, a także zwiększa wytrzymałość i poprawia kondycję. Jednak nie zawsze jest tak kolorowo. Dojazd do pracy oddalonej o kilka lub kilkanaście kilometrów oraz jazda pod górkę powodują, że wiele osób rezygnuje z tego środka lokomocji na rzecz samochodu lub komunikacji miejskiej. Nie musi jednak tak być.

Silnik umieszczony w rowerze elektrycznym stale wspomaga jazdę i przykłada się do znacznie mniejszego zmęczenia. Jednostka ciągle przekazuje pewien moment obrotowy wprost na oś jednośladu i sprawia, że użytkownik może jeździć znacznie dłużej bez jakiegokolwiek uczucia zmęczenia. Niestety rowery elektryczne nie należą do tanich, czego główną przyczyną jest bardzo zaawansowana technologia ich produkcji. Na szczęście istnieje Rubbee X – mały, poręczny silnik elektryczny do zwykłego roweru, który pozwala na konwersję na elektryczny.

Jak działa silnik Rubbee X i dlaczego warto go mieć

Silnik elektryczny Rubbee X umożliwia konwersję roweru na elektryczny w kilku prostych krokach. Warto zacząć od budowy i sposobu montażu. Urządzenie jest kompaktowe, lekkie i niewielkie, a montuje je się pod siodełkiem, z czego jedna część (napędowa) musi dotykać koła w sposób zgodny z założeniami producenta. To właśnie przez ten element w postaci amortyzowanej rolki silnik Rubbee X przekazuje moc wprost na koło napędowe i pozwala na szybszą jazdę bez uczucia zmęczenia.

Gumowa rolka jest trwała i praktycznie w pełni odporna na intensywne użytkowanie. Silnik montuje się do sztycy w opatentowany, bardzo prosty sposób, który wedle producenta nie zajmie dłużej niż kilka sekund – i to wyłącznie przy użyciu jednej ręki. Właśnie dlatego konwersja roweru na elektryczny jest tak prosta. Urządzenie z oczywistych względów wymaga stałego dopływu mocy. Do Rubbee X można dołożyć od jednego akumulatora aż do trzech sztuk jednocześnie, co zapewnia od 16 km wspomaganej jazdy z jedną baterią do 48 km z kompletem trzech sztuk. Co więcej, ten silnik elektryczny do zwykłego roweru umożliwia jazdę z prędkością wynoszącą nawet 32 km/h z trzema bateriami lub 25 km/h z jedną. Do wyboru są dwa warianty – o mocy 250 W oraz 350 W.

Dbaj o swoje zdrowie z Rubbee X

Rubbee X to jedna z najlepszych odpowiedzi na pytanie, jak zmienić zwykły rower w elektryczny. Prosty montaż, bezawaryjność, możliwość ściągnięcia urządzenia z roweru i ochrona przed złodziejami, a także możliwość ładowania akumulatorów w pracy przy biurku sprawiają, że urządzenie to nie ma sobie równych. Zapewnia łatwe przemieszczanie się po mieście i okolicznych miejscowościach, gwarantując zdecydowane zwiększenie przyjemności z tej aktywności fizycznej. Co ważne, konwersja roweru na elektryczny za pomocą Rubbee X jest znacznie tańsza niż zakup całego jednośladu zasilanego energią elektryczną, którego cena może odstraszyć wielu potencjalnych nabywców.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl