Producenci
Robot sprzątający - czy warto kupić?
Robot sprzątający - czy warto kupić?

Roboty sprzątające stały się elementem otaczającego nas świata i na stałe zadomowiły się w przestrzeni, co najlepiej widać na szklanym ekranie i filmikach internetowych. Na pewno wielu z nas zauważyło w ulubionym serialu lub filmie okrągłego robota z zapałem odkurzającego podłogi pod nieobecność właściciela albo w internecie zabawne filmiki z kotami jeżdżącymi na odkurzających urządzeniach. Z pewnością w niejednym umyśle zalęgło się pytanie, czy taki robot sprzątający faktycznie robi to w sposób dokładny i jest wart swojej ceny? 

Sprawdźmy więc, co potrafią urządzenia dostępne w asortymencie naszego sklepu i przeanalizujmy decyzję zakupową.

Roboty sprzątające w AKUMOCNY.PL

Asortyment odkurzaczy automatycznych jest bardzo szeroki. Od tych, od których ceny nie przyprawią o zawrót głowy - po te klasy premium, co mają szereg inteligentnych systemów i czujników. Nie straszna im żadna powierzchnia w domu, mieszkaniu lub biurze. Ecovacs i Mamibot mają roboty przystosowane zarówno do pomieszczeń małych, jak i tych większych, czy nawet sal konferencyjnych lub niekończących się korytarzy hotelowych. Każdy z odkurzaczy potrafi zadbać o podłogę, nie pozostawiając szans dla wszechobecnego kurzu, a tam, gdzie napotka dywany lub wykładziny - niektóre modele mogą automatycznie dopasować moc ssania, żeby jeszcze bardziej dokładnie czyścić te powierzchnie. W większości przypadków są to urządzenia hybrydowe, mają również umiejętność czyszczenia na mokro, czyli mopowania. Inteligentne czujniki sprawiają, że potrafią mopować podłogę z pominięciem dywanów i wykładzin. Mopowanie jest doskonałym dodatkiem do odkurzania, gdyż pozwala usunąć drobiny kurzu pozostałe po odkurzaniu. 

A jaka jest twoja rola? Pozostaje Ci tylko ściągnąć aplikację producenta na swój smartfon i obserwować pracę urządzenia, niektóre z nich wyślą ci szczegółowy raport z postępów sprzątania. Jak one to robią? Mają wbudowane inteligentne systemy, umożliwiające nie tylko poruszanie się, ale także skanowanie i mapowanie przestrzeni, w której mają wykonać pracę, automatycznie wytyczając drogę czyszczenia i kolejność każdego etapu sprzątania. 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą robotów sprzątających od AKUMOCNY.PL.

Możesz je również zaprogramować za pomocą aplikacji: będą trzymać się zasad ustalonych przez Ciebie i czyścić zgodnie z Twoim harmonogramem. W tym momencie przypomniałeś sobie film z Jimem Careyem, który za sprawą pilota steruje ludźmi? Posiadając aplikację w smartfonie i robota sprzątającego możesz robić to samo ze swoim urządzeniem. 

Argumenty na korzyść robotów sprzątających

  • masz czas wolny dla siebie,
  • skuteczność w sprzątaniu na sucho i na mokro,
  • zdziwisz się skąd wygrzebią tyle kurzu w Twoim mieszkaniu,
  • samodzielność,
  • inteligentne technologie,
  • dedykowana aplikacja na smartfon do kontroli robota z każdego miejsca gdzie jesteś,
  • kompaktowość.

Już prawie podjąłeś decyzję o zakupie, ale cena wydaje Ci się zbyt wysoka? Przelicz, ile środków w skali miesiąca przeznaczasz na prąd i worki do odkurzacza, ile czasu poświęcasz na sprzątanie podczas gdy możesz robić coś innego, a ile razy zdarzyło Ci się na świeżo wyczyszczonej podłodze zbierać rozsypane przez dzieci lub zwierzaki resztki jedzenia. Tymczasem roboty sprzątające są bardzo ekonomiczne, działają gdy Ty odpoczywasz i doskonale zadbają o porządek bez marudzenia.

Wybierając roboty sprzątające, zapewniasz sobie więcej czasu wolnego na przyjemności. Przyszłość to sztuczna inteligencja, inteligentne urządzenia, które sprawiają, że nasze życie staje się wygodniejsze, a otoczenie bardziej przyjazne dla środowiska, o co warto zadbać już teraz.


W szczególności polecamy:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl